Vítejte na stránkách obce Salaš

Současnost

Současnost obce

V obci žije více než 380 stálých obyvatel. V letních měsících se jejich počet zvyšuje o téměř stejné množství rekreantů, neboť obec slouží již dlouhodobě jako rekreační zázemí města Uherské Hradiště. V těsné blízkosti obce je vystavěno více než 100 rekreačních chat a v obci slouží k rekreaci na 30 rekreačních chalup.


Obec je vybavena veřejným vodovodem, kanalizace je jen neúplná, se zaústěním do potoka. Není zde škola ani školka, děti z obce dojíždějí do těchto zařízení do sousedního Velehradu. V pronajaté obecní budově je provozován soukromý obchod se smíšeným, převážně potravinářským zbožím. Dále jsou zde dvě pohostinství s celoročním provozem a jeden sezónní bufet. Z ostatních služeb zde působí ještě opravna kol a dřevozpracují­cí pila.


Pro kulturní a sportovní vyžití slouží občanům i návštěvníkům obce místní víceúčelové hřiště,  budova bývalé školy a knihovna. Ze sakrálních staveb se v obci nachází  kaple z roku 1933 a dřevěná zvonice z 19.století.


Obec žije poměrně bohatým kulturním a sportovním životem, tradičními událostmi jsou v obci košty slivovice, „Salašská pouť“, „Neckyáda“, atletické přebory dětí a řada soutěží v požárním sportu. Každoročně si koncem dubna občané připomínají 20 salašských občanů, zavražděných na sklonku 2. světové války ustupujícími německými okupanty.Obcí prochází několik značených turistických tras, křižujících pohoří „Chřiby“, dále jedna dálková a několik regionálních cyklotras. V katastru obce jsou vyhlášeny tři přírodní památky, zahrnující staré porosty kyselých a zakrslých bučin.

Dopravní obslužnost obce je zajišťována autobusovým spojením z Uherského Hradiště.

Tyto stránky používají k poskytování a zkvalitňování služeb soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Další informace.
  Prosím čekejte...